fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport morski

Jerzy Wcisła: PiS robi sporo, żeby nie dopuścić do przekopu mierzei

KFP
Przekop mierzei bez inwestowania w port w Elblągu jest idiotyzmem i nie ma żadnego ekonomicznego sensu - twierdzi senator PO, Jerzy Wcisła, w wywiadzie dla Onetu.

Jerzy Wcisła, elbląski senator PO i zagorzały zwolennik przekopania Mierzei Wiślanej, wspomniał w wywiadzie dla Onetu, że jego partia poparła ideę przekopu w Parlamencie Europejskim, a obecnie krytykuje tę inwestycję tylko dlatego, że nie podobają jej się metody, poprzez które PiS chce ją przeprowadzić.  

Wcisła uważa, że port w Elblągu, nawet jeśli się rozwinie, nie stanie się jakąkolwiek konkurencją dla ogromnych portów w Gdańsku i Gdyni. 

- W Polsce jest potrzeba realizacja konwencji AGN. Ona zakłada, że bazowe porty morskie, tzw. huby, będą otoczone portami feederowymi. Jednym z tych portów feederowych ma być port w Elblągu. On ma być docelowo pierwszym portem śródlądowym, który będzie obsługiwał Gdańsk i Kaliningrad. Przedstawiciele gdańskiego portu sami mówili, że port elbląski będzie im potrzebny. To nie będzie konkurencja - powiedział. 

Dodał, że budowanie kanały bez inwestowania w port w Elblągu „jest idiotyzmem i nie ma żadnego ekonomicznego sensu”. 

Przeczytaj cały wywiad na Onet.pl. 

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA