fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Syn bin Ladena poślubił córkę zamachowca z 11 września

Ostatnia kryjówka Osamy bin Ladena w Pakistanie
Sajjad Ali Qureshi (Flickr) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Hamza bin Laden, syn Osamy bin Ladena, ożenił się z córką Mohammeda Atty, jednego z terrorystów, którzy 11 września 2001 roku zaatakowali USA - informuje "The Guardian" powołując się na informacje pochodzące od członków rodziny bin Ladena.

"The Guardian" potwierdził te doniesienia w rozmowie z przyrodnimi braćmi Osamy bin Ladena.

Ahmad i Hassan al-Attas twierdzą, że Hamza zajmuje obecnie wysoką pozycję w kierownictwie Al-Kaidy, organizacji terrorystycznej stworzonej przez jego ojca i stawia sobie za cel pomszczenie ojca, który został zastrzelony przez amerykańskich komandosów w czasie operacji w Pakistanie 1 maja 2011 roku.

Hamza bin Laden jest synem Osamy i Khairiah Sabar, jednej z żon, która ukrywała się z bin Lademe w pakistańskim Abbottabadzie.

Po śmierci ojca Hamza kilkukrotnie apelował publicznie o prowadzenie przez zwolenników Al-Kaidy wojny z Waszyngtonem, Londynem, Paryżem i Tel Awiwem. Hamza postrzegany jest jako prawa ręka Ajmana al-Zawahiriego - obecnego przywódcy Al-Kaidy.

Zdaniem Ahmada al-Hattasa syn bin Ladena może przebywać obecnie w Afganistanie.

Hamza jest jedynym żyjącym synem bin Ladena. Osama bin Laden miał szykować go na swojego następcę.

Rodzina bin Ladena twierdzi, że nie miała z nim kontaktu od 1999 roku, aż do śmierci w 2011 roku. Kontaktów z rodziną nie utrzymuje też - jak pisze "The Guardian" - Hamza.

"The Guardian" pisze, że ślub Hamzy z córką Atty pokazuje, iż Al-Kaida nadal skupia się na dziedzictwie Osamy bin Ladena, a atak na Nowy Jork i Waszyngton z 11 września 2001 roku jest wciąż stanowi punkt odniesienia dla tej organizacji terrorystycznej. 

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA