fbTrack

Telekomunikacja i IT

W Hollywood nakręcą film oparty na polskiej grze

materiały prasowe
„Observer" to gra wideo krakowskiego studia Bloober Team. Na podstawie scenariusza tej produkcji z pogranicza gatunków cyberpunk i horror ma powstać hollywoodzka produkcja. Rodzimy producent zawarł umowę na film.

„Observer" to największy hit Bloober Team. Procesem ekranizacji zajmie się amerykańska wytwórnia Zero Gravity. - Realizacja filmu wpisuje się w ogłoszoną dziś przez nas strategię biznesową. Chcemy produkować wysokiej jakości gry z segmenty premium, jednocześnie rozwijając własne IP na różnych polach eksploatacji - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Jak podkreśla, doświadczenie i współpraca z najważniejszymi światowymi firmami z branży rozrywki pozwolą spółce w niedługim czasie prześcignąć konkurencję. Zero Gravity z siedzibą w Los Angeles jest producentem filmowym i telewizyjnym, który współpracuje ze światowej sławy scenarzystami, reżyserami, aktorami oraz osobami zarządzającymi produkcją z branży kinowej i telewizyjnej, w tym m.in. z platformą Netflix. Firma zajmuje się całym procesem produkcji od strony finansowej, realizatorskiej i sprzedażowej. Dotychczas wyprodukowała ponad 20 filmów różnego gatunku m.in. „Beast of No Nation" nominowany do Złotego Globu, „The Cooler" nominowany do Oscara, kultowy „Running Scared: („Potęga strachu") „The Accountant" („Księgowy" z Benem Afleckiem w roli głównej), popularny amerykański serial telewizyjny „Ozark" (z Jasononem Batemanem), „How it Ends" (z Theo Jamesem and Forestem Whitakerem w rolach głównych), czy nadchodzący „Proud Mary" (z Taraji P. Henson).

Krakowski game developer zawarł również umowę z chińskim Circle Entertainment na wydanie, marketing i dystrybucję gry „Layers of Fear: Legacy" w wersji na platformę Nintendo Switch na rynku azjatyckim. Premiera dla tego tytułu planowana jest w I kwartale 2018 r.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL