fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

22 listopada rozprawa ws. kary dla Orange Polska

Bloomberg
Europejski Trybunał Sprawiedliwości wznowił prace zmierzające do zakończenia sporu o 127,5 mln euro między telekomem a Komisją Europejską.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wznowił procedurę rozstrzygania sprawy odwołania Orange Polska od decyzji Komisji Europejskiej z 2011 r. nakładającej na telekom karę 127,5 mln euro za nadużywanie pozycji dominującej na rynku szerokopasmowego dostępu do internetu - poinformował dziś członek zarządu Orange Polska Maciej Nowohoński.

- Informacja z wczoraj jest taka, że datę posiedzenia wyznaczono na 22 listopada. To sprawia, że w naszej ocenie wyrok nie zapadnie w tym roku - powiedział Nowohoński.

W tym roku ETS anulował decyzję sądu niższej instancji utrzymującą w mocy karę dla największego producenta procesorów - Intela w wysokości 1,06 mld euro z 2009 roku. Sprawa zostaje przekazana do ponownego rozpoznania przez Sąd w celu rozpatrzenia argumentów wysuniętych przez spółkę Intel dotyczących zdolności spornych rabatów do ograniczenia konkurencji.

Nie można jednak stwierdzić, czy ogólne nastawienie do tego typu spraw zmieniło się i może oznaczać wygraną Orange Polska. W takiej sytuacji wygranym byłaby również Netia, która za sprawą ugody z Orange Polska mogłaby liczyć na dodatkowe wynagrodzenie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA