fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Streżyńska: Poczta Polska sercem e-administracji

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Przedstawiciele resortów infrastruktury i cyfryzacji spotkali się dziś z zarządem Poczty Polskiej (PP). Tematem rozmów była rola Poczty w projektach związanych z cyfryzacją usług publicznych.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska, że cyfrowa platforma Envelo, działająca w ramach grupy PP, ma szansę stać się sercem serwisu obywatel.gov.pl. A to właśnie ten serwis ma skupiać wszystkie rozwiązania cyfrowe dla obywateli.

Pierwszym projektem, który Ministerstwo Cyfryzacji chce zrealizować wspólnie z operatorem, jest umożliwienie odbierania przesyłek sądowych przez tzw. konto zaufane na platformie Envelo. Ta elektroniczna wersja korespondencji miałaby moc urzędową, a odbiorca przesyłki mógłby wcześniej na cyfrowym awizo sprawdzić, jakiego rodzaju list został do niego nadany.

W spotkaniu uczestniczyli również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Piotr Woźny, wiceminister cyfryzacji oraz Marek Chibowski, pełniący obowiązki prezesa PP. Ten ostatni przekonywał, że Poczta posiada potencjał, narzędzia i gotowe rozwiązania niezbędne do dostarczenia bezpiecznej platformy dla kontaktu obywateli z państwem. Operator pełnił bowiem przez lata funkcję pośrednika w kontakcie z administracją. Dziś chce kontynuować to zadanie w sieci, zmieniając stempel pocztowy na jego elektroniczną wersję. – Poczta Polska od dawna pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Nie chcemy przegapić swojej szansy przy realizacji prestiżowych rządowych programów, do których z pewnością należy budowanie platformy e-administracji – zaznacza Marek Chibowski.

Jak podaje Poczta Polska, operator jest jedynym podmiotem na rynku, który oferuje sprawne, w pełni funkcjonalne, poświadczone wymaganymi certyfikatami bezpieczeństwa narzędzie do komunikacji z państwem.  Chodzi o wspomnianą platformę Envelo.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA