fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Polski startup z globalnym apetytem

Działająca na rynku profesjonalnych usług IT firma Onwelo, planuje w ciągu trzech lat zatrudnić ponad 2 tys. specjalistów w Polsce i za granicą. Firma otworzyła teraz biuro w Nowym Jorku, co ma być pierwszym krokiem w kierunku jej globalnej ekspansji.

-W osiągnięciu tego celu pomaga nam ścisłe dopasowanie ekspertów IT do określonych zadań projektowych, a także przyjęta kultura organizacyjna firmy, której częścią jest mocne wsparcie mentorskie członków naszego zespołu - twierdzi Piotr Reichert, jeden z pomysłodawców i współwłaścicieli Onwelo.

Działająca od czerwca 2015 r. firma specjalizuje się w usługach tworzenia, rozwoju i utrzymania oprogramowania, zarządzania projektami, analizy biznesowej, a także zarządzania serwisem. Od początku wychodzi ze swoją ofertą na rynki zagraniczne – otwarte teraz biuro w Nowym Jorku ma być punktem wyjścia do stworzenia centrum wsparcia dla klientów w USA. Jeszcze w tym roku Onwelo planuje kolejne biura w krajach Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu.

Na razie Onwelo ma 80 pracowników (ponad połowa top specjaliści z ponad 10-letnim doświadczenia na rynku IT). Zapowiada jednak dynamiczny rozwój i wzrost zatrudnienia – za trzy lata chce mieć ponad 2 tys. pracowników. Takie plany mają jej założyciele: Piotr Reichert, ekspert w zarządzaniu projektami z obszaru finansowego, który wcześniej był m.in w zarządzie Comarchu oraz Dariusz Ossowski, ekspert w zarządzaniu operacyjnym w międzynarodowym środowisku, który poprzednio był m.in. menedżerem w Atosie, Comarchu i Sygnity.

Do swojego biznesu pozyskali też znanych inwestorów - znaczący pakiet akcji Onwelo należy m.in. do Helene Zaleski, byłej Przewodniczącej Rady Nadzorczej Alior Banku, oraz Nielsa Lundorffa, współzałożyciela i byłego wiceprezesa Alior Banku.

-Tworzymy nowoczesne przedsiębiorstwo, które z powodzeniem konkuruje na globalnym rynku IT. Budujemy globalny zespół ekspertów oraz sieć międzynarodowej sprzedaży. Przekonaliśmy do udziału w naszym projekcie wielu bardzo doświadczonych specjalistów, którzy tworzą trzon naszej firmy, co już zaowocowało pierwszymi umowami usługowymi z klientami - wylicza Dariusz Ossowski.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA