fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

BGK uruchamia premie technologiczne

Fotorzepa, Pasterski Radek
Od 15 lutego przedsiębiorcy mogą składać w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) wnioski o dofinansowanie w programie „Kredyt na innowacje technologiczne".

Tzw. premia technologiczna w kwocie aż do 6 mln zł adresowana jest do mikro, małych i średnich firm, które wprowadzają na rynek nowatorskie produkty lub usługi. Nabór potrwa do 24 maja. W sumie do rozdysponowania jest 550 mln zł z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

BGK dofinansowuje inwestycje w formie premii, która przeznaczana jest na spłatę części kredytu technologicznego zaciąganego w bankach komercyjnych. - Kredyt na innowacje technologiczne cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którzy wdrażają nowoczesne usługi i produkty. Dotychczas z premii technologicznej skorzystało już kilkaset innowacyjnych firm - podkreśla Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, dyrektor zarządzająca w BGK.

Od 2015 r. BGK przeprowadził trzy nabory wniosków o dofinansowanie, w których mikro, mali i średni przedsiębiorcy złożyli 1364 aplikacje. Opiewały one na łączną kwotę dofinansowania ok. 4,6 mld zł, będącą wsparciem realizacji projektów o wartości prawie 10 mld zł. Promesę premii technologicznej uzyskały 472 projekty, dla których wartość wsparcia ze strony BGK wyniosła ok. 1,7 mld zł. Do tej pory bank zawarł prawie 360 umów o dofinansowanie, które przekroczy 1,25 mld zł. Wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych obejmują m.in. takie branże jak: produkcja przemysłowa, przemysł spożywczy, budowlany, motoryzacyjny czy meblarstwo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA