fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

ABC Data dobrze zaczyna rok

123RF
W styczniu spółka wypracowała 374 mln zł przychodów, a więc więcej niż rok wcześniej. Jakie będą kolejne miesiące?

W czwartek przed południem kurs ABC Daty spada o 1 proc. do 2,04 zł. Spółka podała, że w styczniu 2018 r. wypracowała 374 mln zł szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 365 mln zł osiągniętych w styczniu 2017 r.

W pierwszym miesiącu 2018 r. ABC Data zwiększyła przychody ze sprzedaży na większości rynków, na których jest bezpośrednio obecna. Największy, łącznie 49-proc. wzrost osiągnęła w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dobre rezultaty wypracowała też w Rumunii (+31 proc.) oraz na Słowacji (+22 proc.). Pod względem struktury przychodów w podziale na poszczególne kategorie produktowe, w styczniu zanotowała największy wzrost sprzedaży w grupie serwerów, komponentów, notebooków, a także urządzeń peryferyjnych i hardware sieciowego.

- ABC Data od początku roku realizuje założone cele sprzedażowe, czego rezultatem jest wysoki poziom przychodów wypracowany w pierwszym miesiącu roku – mówi, cytowana w komunikacie Ilona Weiss, prezes ABC Daty.

W całym 2017 roku dystrybucyjna grupa osiągnęła ponad 4,6 mld zł przychodów ze sprzedaży. Publikację szczegółowych wyników finansowych za 2017 r. zaplanowano na 5 kwietnia 2018 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA