fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Z lodówką i pralką po polsku nie pogadasz

Adobe Stock
Nasz rynek jest za mały, a mowa ojczysta zbyt trudna, by giganci, tacy jak Google, Apple czy Amazon, umożliwili nam komunikację z maszynami. Na razie.

Polacy nie mogą korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych, które umożliwiają komunikację z systemem multimedialnym samochodu, wydawanie poleceń sprzętom AGD czy sterowanie smart home (inteligentnym domem). Powód? Brak tzw. asystentów głosowych w naszym ojczystym języku. W efekcie innowacyjne rozwiązania, które stają się powszechne na wielu rynkach, omijają nasz kraj.

Fenomen Alexy

Echo to popularne urządzenie produkowane przez Amazona, które pozwala się komunikować użytkownikom ze sztuczną inteligencją za pomocą głosu. Ukryta w niej Alexa (głos, który potrafi odpowiadać na nasze pytania, posiłkując się internetem) powie nam, jaka jest pogoda, sprawdzi kalendarz naszych spotkań, a nawet wykona polecenie, by zgasić światło w mieszkaniu, czy ustali np., kto był 26. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Możliwości tego głośnika (tzw. smart speaker), będącego przedstawicielem tzw. internetu rzeczy, są niemal nieograniczone. Nic dziwnego, że na świecie urządzenie ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA