fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Sukces gogli PlayStation VR przerósł oczekiwania

www.playstation.com
Gogle PlayStation VR produkowane przez Sony rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Do klientów trafiło już ponad milion egzemplarzy tego niezwykłego urządzenia.

Wirtualna rzeczywistość zyskuje coraz więcej zwolenników wśród graczy. Sony doskonale wykorzystał ten segment i mimo że spóźnił się nieco z premierą swoich gogli VR (wyprzedziły go m. in. HTC i Oculus VR), to dzięki przystępnej cenie bardzo szybko zyskał zaufanie wśród klientów.

Jak poinformowała firma w tym tygodniu, odkąd w październiku ubiegłego roku gogle PlayStation VR weszły na rynek, do klientów na całym świecie trafiło już ponad milion egzemplarzy tego urządzenia. Wynik może nie zwala z nóg, ale to i tak znacznie więcej niż początkowo zakładano. To również najbardziej udana premiera gogli VR podłączanych do komputera czy konsoli. PlayStation VR działa z każdą konsolą PS4 i pozwala graczowi całkowicie przenieść się do rzeczywistości kreowanej przez grę dzięki obrazowi sferycznemu wyświetlanemu na ekranie OLED.

Gogle PlayStation VR raczej nie zachwyciły jednak swoimi parametrami, ponieważ nie prześciga pod tym względem wielu innych urządzeń dostępnych już na rynku. Swój sukces natomiast w dużej mierze zawdzięczają dość przystępnej cenie, ponieważ technologia wirtualnej rzeczywistości wciąż do tanich nie należy. Cena gogli VR Sony wynosi w Polsce ok. 1,7 tys. zł. To mało, biorąc pod uwagę, że za Oculus Rift trzeba już zapłacić ok. 3,5 tys. zł, a za HTC Vive - blisko 5 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA