fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Drukarka laserowa i trzy urządzenia wielofunkcyjne

Oferta urządzeń drukujących dostępnych na rynku jest bardzo duża. Która drukarka laserowa drukuje najtaniej? Jakie urządzenie wielofunkcyjne spełni oczekiwania biura?

Eksperci Arcusa pomogli wybrać z bogatej oferty urządzeń Kyocera jedną drukarkę laserową i trzy  urządzenia wielofunkcyjne, które spełnią wymagania większości biur. Do najprostszych zadań, czyli druku czarno-białego, eksperci wybrali przystępną cenowo niezwykle wydajną drukarkę laserową Kyocera FS-4200DN. W małym biurze, które potrzebuje również skanować i kopiować dokumenty, a także drukować w kolorze rekomendują urządzenie wielofunkcyjne Kyocera ECOSYS M6030cdn.

W biurze średniej wielkości bardzo dobrze sprawdzi się kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Kyocera TASKalfa306ci, która posiada wiele zaawansowanych funkcji (m.in. dwustronnego drukowania, kopiowania i skanowania), umożliwia też rozbudowę o dodatkowe akcesoria.

W dużych firmach, które bardzo dużo drukują i potrzebują rozbudowanego urządzenia z wieloma dodatkowymi funkcjami, doskonale sprawdzi się Kyocera TASKalfa 356ci. Mimo że wszystkie wymienione powyżej urządzenia drukują w najpopularniejszym formacie A4, to koszty ich użytkowania są tak niskie jak większych urządzeń A3.

 

Kyocera FS-4200DN: Specjalistka od czarno–białej roboty
Czarno–biała drukarka laserowa A4

Dla kogo?

Dla działu księgowości, logistyki i magazynu 

Zalety:

 • Bardzo wydajna: bęben ceramiczny na 500 000 wydruków
 • Bardzo szybki wydruk: 50 stron A4 na minutę
 • Karta sieciowa Gigabit w standardzie
 • Podajnik na całą ryzę papieru

 

Kyocera ECOSYS M6030cdn: wielofunkcyjna asystentka do małego biura
Kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4

Dla kogo?

Do małego biura

Zalety:

 • Bardzo wydajna: bęben ceramiczny na 200 000 wydruków
 • Bardzo szybki wydruk: 30 stron A4 na minutę w kolorze i mono
 • Bardzo szybki skaner: 40 stron na minutę
 • Karta sieciowa Gigabit i 2 porty USB 2.0 w standardzie

 

Kyocera TASKalfa 306ci: wydajna i funkcjonalna pomoc w biurze
Kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4

Dla kogo?

Do średniego biura


Zalety:

 • Bardzo wydajna: bęben ceramiczny na 200 000 wydruków
 • Bardzo szybki wydruk: 30 stron A4 na minutę w kolorze i mono
 • Możliwość rozbudowy o zaawansowane funkcje: m.in. finiszer, dziurkacz, zszywacz, bank papieru
 • Funkcja dwustronnego drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania

 

Kyocera TASKalfa 356ci: profesjonalna asystentka do średniego i dużego biura
Kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4

Dla kogo?

Do średniego i dużego biura

Zalety:

 • Bardzo szybki wydruk: 35 stron A4 na minutę w kolorze i mono
 • Bardzo szybki skaner: do 120 obrazów na minutę
 • Możliwość rozbudowy o zaawansowane funkcje: m.in. finiszer, dziurkacz, zszywacz, bank papieru
 • Obsługa za pomocą 7-calowego kolorowego panelu dotykowego
 • 2 GB pamięci RAM i 8 GB dysku SSD w standardzie
 • Technologia HyPAS: możliwość zainstalowania dodatkowych aplikacji

Tani druk w firmie Kazar

Firma Kazar posiada 50 sklepów z obuwiem i skórzaną galanterią na terenie całego kraju. W każdej placówce pracowała drukarka laserowa, która służyła do bieżącej obsługi: druk faktur, reklamacji itp.

Wraz ze wzrostem organizacji obsługa stała się coraz bardziej kłopotliwa i czasochłonna. Z powodu zepsutej drukarki np. w sklepie w Gdańsku, pracownicy musieli kontaktować się telefonicznie z działem IT w centrali w Przemyślu, który następnie rozpoczynał poszukiwania na lokalnym rynku serwisu, który mógłby naprawić sprzęt. Brakujące materiały eksploatacyjne lub nowe drukarki również były zamawiane w centrali i stąd wysyłane do sklepów. Materiały eksploatacyjne były mało wydajne: średnio co jeden-dwa miesiące w drukarkach trzeba było wymieniać tonery.

W związku z tym zapadła decyzja o wymianie urządzeń drukujących – do wszystkich salonów Kazar trafiły wydajne drukarki laserowe Kyocera FS-4200DN, które pozwalają na szybki czarno-biały wydruk. Jednocześnie Arcus przejął od działu IT całkowicie opiekę nad urządzeniami. Wymiana tonerów odbywa się teraz bardzo rzadko – mniej więcej raz do roku. Jeżeli drukarka wymaga interwencji serwisu lub skończą się materiały eksploatacyjne, pracownicy sklepów Kazar dzwonią do biura obsługi klienta Arcus. Dzięki regionalnym biurom Arcusa oraz lokalnym partnerom na terenie całej Polski potrzebne materiały eksploatacyjne lub pomoc techniczna trafiają do sklepów Kazara niezwłocznie.

Dział IT w ogóle nie musi zajmować się sprawami związanymi z wydrukiem. Koszty druku blisko 30 proc. niższe w stosunku do poprzedniego rozwiązania.

Kompleksowe środowisko druku w firmie Oknoplast

Oknoplast stanął przed decyzją: wymienić drukarki na nowe czy zbudować od nowa środowisko druku. W firmie przeprowadzono audyt druku, w wyniku którego ustalono, że drukarki są przestarzałe, materiały eksploatacyjne i serwis są drogie, a w efekcie koszty druku bardzo wysokie. Powodem tego był także brak kontroli nad tym, co drukują pracownicy.

Obecnie liczba urządzeń drukujących została zredukowana do kilkudziesięciu urządzeń marki Kyocera – część z nich to duże urządzenia wielofunkcyjne tzw. korytarzowe, które  oprócz drukowania i kopiowania pozwalają na skanowanie dokumentów z wysłaniem bezpośrednio na e-mail użytkownika w formacie PDF. Zdecydowaliśmy się na dzierżawę sprzętu od firmy Arcus – dzięki temu wymiana wysłużonych urządzeń drukujących nie wymagała inwestycji.

W ramach projektu wdrożone zostało również oprogramowanie do zarządzania wydrukiem MyQ. Każdy wydruk jest odnotowywany w systemie i przypisany do konkretnego użytkownika. Dzięki temu pracownicy drukują tylko niezbędne materiały, a koszty wydruków można łatwo rozliczać. Bardzo dużą zaletą oprogramowania MyQ jest też możliwość tzw. wydruku podążającego – dzięki tej funkcji użytkownicy, wysyłając dokument do druku, nie wybierają konkretnej drukarki, ale dopiero po podejściu do dowolnego urządzenia logują się i odbierają gotowy wydruk.

Ze względu na fakt, że dotychczasowe urządzenia drukujące były już wyeksploatowane i generowały coraz wyższe koszty serwisowania, wymiana na nowszy sprzęt pozwoliła na uzyskanie około 70-proc. oszczędności.

 

Artykuł powstał we współpracy z:  oraz  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA