fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Papież na popowo

AFP
Franciszek wydaje płytę z kazaniami wzbogaconymi o muzyczne podkłady.

Informuje o tym internetowy serwis magazynu "Rolling Stone". Papież chce szerzyć swój przekaz także za pośrednictwem nagrania audio. Dlatego 27 listopada ukaże się kompilacja jego przemówień i kazań wygłaszanych podczas spotkań z ludźmi z całego świata. Papieskie słowa jako wzbogacane będą nagraniami muzycznymi. Prezentowane będą rozmaite gatunki: od popu po chorały gregoriańskie.

Wydawcą albumu o nazwie "Wake Up!" jest Believe Digital. Producentem i dyrektorem artystycznym jest Don Gulio Neroni, który pracował już Janem Pawłem II oraz Benedyktem XVI. Według niego muzyka współczesna w rodzaju rocka, popu i utworów latynoamerykańskich doskonale pasuje do treści słów papieża Franciszka.

Na płycie "Wake Up!" znajdzie się 11 utworów, na których będzie można usłyszeć papieża mówiącego po włosku, angielsku, hiszpańsku i portugalsku. Poruszane są kwestie światowego pokoju, ludzkiej godności, pomaganiu ubogim oraz dbaniu o środowisko. Pierwszy "singiel" zapowiadający krążek nosi tytuł "Wake Up! Go! Go! Forward!" i składa się z przemowy Franciszka wygłoszonej przed południowokoreańskimi pielgrzymami.

Muzykę do kilku utworów z płyty stworzył Tony Pagliuca, który w latach 70. ubiegłego wieku grał progresywnego rocka z grupą "Le Orme". W wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone" przyznaje, że przez lata odbył ważną dla niego przemianę wiary, dlatego propozycja pracy przy albumie poświęconym papieżowi była ogromnym wyróżnieniem.

Płytę można już zamawiać w sklepie iTunes.

Lista utworów z płyty "Wake Up!":

1. "Annuntio Vobis Gadium Mangum"

2. "Salve Regina"

3. "Laudato Sie..."

4. "Poe Que' Sufren Los Ninos"

5. "Non Lasciatevi Rubare La Speranza!"

6. "La Iglesia No Puede Ser Una Ong!"

7. "Wake Up! Go! Go! Forward!"

8. "La Fa Es Entera, No Se Licua!"

9. "Pace! Fratelli!"

10. "Per La Famiglia"

11. "Fazei O Que Ele Vos Disser"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA