fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Premier odebrał ministrowi energii nadzór nad Orlenem i Lotosem

Fotorzepa, Robert Gardziński
Minister energii Krzysztof Tchórzewski już nie nadzoruje największych paliwowych spółek.

Radio RMF FM poinformowało, że odebranie kurateli nad dwiema spółkami wynika z konfliktu między ministrem Tchórzewskim a premierem Mateuszem Morawieckim.

Minister Tchórzewski stracił nadzór nad PKN Orlen i Lotosem z powodu sporu dotyczącego planu łączenia obu spółek paliwowych, ale także w sprawie projektu budowy elektrowni atomowej oraz jej sfinansowania z pieniędzy Orlenu.

 

Dzięki przejęciu nadzoru nad Orlenem i Lotosem premier może teraz łatwo wymienić część rady nadzorczej.

Zdaniem dziennikarzy RMF FM raczej nie dojdzie do zmiany na stanowisku prezesów obu koncernów, chociaż premier ma teraz możliwość zmian i w zarządach i w radach nadzorczych spółek.

Zapowiedź rekonstrukcji rządu?

Na początku tygodnia pojawiły się informacje o rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Media spekulowały, że stanowiska mogą stracić cztery osoby: minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister edukacji Anna Zalewska, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Premier Morawiecki w rozmowach z dziennikarzami nie potwierdzał, ale też nie zaprzeczał pogłoskom. Mówił, że ma z ministrami "znakomitą współpracę" i na bieżąco ocenia pracę wszystkich szefów resortów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA