fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Wojciech Wardacki nowym prezesem Polic

spółka
Rada nadzorcza Grupy Azoty Police odwołała w czwartek Krzysztofa Jałosińskiego ze stanowiska prezesa chemicznej spółki. Na jego miejsce powołała Wojciecha Wardackiego.

Wardacki jest doktorem nauk ekonomicznych. W latach 2006 – 2007 zasiadał w zarządzie Ciechu. Wcześniej związany był m.in. z Zakładami Chemicznymi Zachem i Goleniowskimi Fabrykami Mebli Kollektion WIM.

Rada nadzorcza odwołała ponadto wiceprezesów: Wojciecha Narucia oraz Annę Podolak. Skład zarządu uzupełnili natomiast nowo powołani wiceprezesi: Anna Zarzycka - Rzepecka i Tomasz Panas. Panas od lat związany jest z polickimi zakładami. Natomiast Zarzycka – Rzepecka do grudnia 2015 r. była prezesem Projprzemu. Wcześniej związana była m.in. ze spółką Lubawa i Zakładami Chemicznymi Zachem.

W składzie zarządu Polic pozostał wiceprezes Rafał Kuźmiczonek, wybrany przez pracowników.

- To kolejny krok w realizacji celów, które Grupa Azoty stawia przed zarządami spółek. Są w śród nich między innymi przyspieszenie i wzmocnienie realizacji procesów integracji i bardziej efektywnej konsolidacji. To również dalszy konsekwentny rozwój Grupy Azoty oparty o działania innowacyjne i synergię działań oraz dalszy wzrost pozycji marki na rynkach krajowych i międzynarodowych – zaznaczyła spółka w komunikacie.

Podczas posiedzenia rada nadzorcza Polic pozytywnie oceniła wniosek zarządu dotyczący podziału zysku za 2015 r. przeznaczając kwotę w wysokości 67,5 mln zł na dywidendę dla akcjonariuszy.

To kolejne roszady personalne w nawozowej grupie. Wcześniej wymieniono już zarządy: tarnowskiej Grupy Azoty oraz zależnych spółek: Puław i Zakładów Azotowych Kędzierzyn.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA