fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Rurociąg wybuchł. Meksyk płonie, zginęło 20 osób

AFP
Grupa ludzi, która próbowała kraść ropę z wielkiego rurociągu w Meksyku, doprowadziła do gwałtownych wybuchów i pożarów. Zginęło co najmniej 20 osób. Ewakuowany został cały rejon.

Państwowy koncern naftowy Pemex potwierdził, że przyczyną piątkowego wybuchu potężnego rurociągu Tuxpan-Tula w stanie Hidalgo było nielegalnie wykonane wycięcie w powierzchni rury, mające na celu kradzież ropy. W wyniku wybuchu o dużej sile zginęło 20 osób a 71 zostało rannych. Ludzie ci stanowili grupę złodziei ropy.

Wybuch zamienił się w wielki pożar. Służby ewakuowały mieszkańców pobliskich wsi i miasteczek, a cały teren został odcięty od reszty kraju. W akcji uczestniczy nie tylko policja, straż pożarna i służby chemiczne, ale też wojsko. W szpitalach rejonu Tula został ogłoszony stan zagrożenia - poinformował Pemex. Najciężej poparzeni zostali przetransportowani do dwóch specjalistycznych szpitali w stolicy kraju. Drugi pożar ropociągu wybuchł w sobotę w stanie Queretaro. Na razie nie wiadomo co było przyczyną i czy są ofiary.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA