fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak Facebook wpływa na naszą pracę?

Do surfowania po internecie w czasie pracy przyznaje się blisko 90 proc. osób.
shutterstock
Media społecznościowe wplatają się w życie zawodowe na wiele sposobów. Przez cyberslacking można stracić nie tylko pracę.

Przeglądanie witryn, czytanie prasy internetowej, wiadomości, zakupy, planowanie urlopów, pogaduszki, gry przeglądarkowe, quizy i przede wszystkim udział w tętniących życiem portalach społecznościowych to grzechy ok. 80 proc. pracowników.

Jeszcze jesteśmy uznawani za bardzo wydajnych pracowników na rynku europejskim, ale młode pokolenie Polaków już ogarnia internetowe włóczęgostwo. Problem jest złożony i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy pracodawcy powinni blokować dostęp do sieci w miejscu pracy.

– To zależy od charakteru zadań. W firmach, gdzie każda minuta zamienia się w wartość dla pracodawcy, czas zobowiązuje. Wtedy blokowanie niektórych witryn jest uzasadnione – mówi Przemysław Lisek, trener zarządzania projektami.

W telemarketingu znacznie łatwiej jest przeliczyć zmarnowane godziny na złotówki. Wystarczy oszacować wartość pracy np. handlowca i pomnożyć ją przez stracone w miesiącu lub roku godziny. Liczby mówią same za siebie. Dlate...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA