fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielkopolska: Pieszy zginął na autostradzie

Fotorzepa/ Łukasz Solski
Tragiczny wieczór na wielkopolskich drogach. W wypadkach drogowych zginęły tam trzy osoby.

Na obwodnicy autostradowej Poznania pomiędzy Luboniem i Komornikami tir potrącił idącego poboczem pieszego. A w Starym Mieście w powiecie szamotulskim 22-latek jadący BMW na prostym odcinku drogi uderzył w tył forda focusa. Zginęły dwie osoby.

Do pierwszej drogowej tragedii doszło przed 22.00 na obwodnicy Poznania. Poboczem trasy szedł mężczyzna. Zauważyli go kierowcy i wezwali odpowiednie służby.

Policja natychmiast wysłała na miejsce radiowóz, ale zanim dotarł on na miejsce doszło do wypadku.

Pieszego potrąciła ciężarówka, gdy zdecydował się na przejście ruchliwą autostradą. Mężczyzna zginął na miejscu. Utrudnienia na autostradzie A2 trwały przez wiele godzin.

To nie był jedyny tragiczny wypadek. Godzinę wcześniej BMW uderzyło w tył forda focusa. Po zderzeniu to drogie auto wpadło na maszynę rolniczą, którą ciągnął traktor. 65-letni kierowca focusa oraz 61-letnia pasażerka samochodu zginęli na miejscu.

A to jeszcze nie koniec. Wcześniej w Krępsku pod Piłą na drodze krajowej nr 11 podczas zderzenia dwóch pojazdów zginął młody mężczyzna. Okoliczności wszystkich wypadków ustala bada policja pod nadzorem prokuratury.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA