fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowy Jork wyda 32 miliony dolarów na walkę ze szczurami

123RF
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że miasto przeznaczy 32 miliony dolarów na zmniejszenie populacji szczurów w mieście.

- Wszyscy nowojorczycy zasługują na to, by żyć w czystej i zdrowej okolicy - powiedział de Blasio cytowany przez ABC7NY.

- Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której obecność szczurów jest czymś naturalnym dla mieszkańców Nowego Jorku. Przeznaczymy 32 miliony dolarów na wielostronne działania zmierzające do poważnej redukcji populacji szczurów w częściach miasta, w których występują one najczęściej. Chcemy w ten sposób poprawić warunki życia mieszkańców - dodał burmistrz.

Zgodnie z planem do 2018 roku liczba szczurów na terenach objętych programem walki z gryzoniami ma zmniejszyć się o 70 proc. Działania podejmowane przez władze Nowego Jorku zmierzają do ograniczenia szczurom dostępu do pożywienia oraz uczynienia środowiska, w którym żyją, bardziej dla nich wrogim.

W lutym miejscy urzędnicy informowali o śmierci jednej osobie na Bronxie i zachorowaniu dwóch kolejnych na rzadką chorobę przenoszoną przez szczury.

W 2014 roku doktorant z Uniwersytetu Columbia oszacował, że w mieście jest ok. 2 milionów szczurów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA