fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ciało słynnego biologa znaleziono w Petersburgu

Adobe Stock
Przed budynkiem w Petersburgu znaleziono ciało słynnego biologa Aleksandra Kagańskiego, który pracował m.in. nad wynalezieniem leku na raka - podaje Interfax. W związku ze sprawą wszczęto postępowanie ws. zabójstwa, zatrzymano jedną osobę.

Powołując się na swe źródła rosyjska agencja podała, że w sobotę na dziedzińcu przed 16-piętrowym budynkiem w okręgu kalinińskim znaleziono ciało mężczyzny, który miał na sobie jedynie bieliznę. Później ustalono, że mężczyzna spadł z czternastego piętra.

Według informatora Interfaksu, ustalono tożsamość ofiary: to 45-letni Aleksander Kagański, który miał w budynku odwiedzać znajomego. Jak pisze Interfax, według wstępnych informacji tuż przed tragedią między mężczyznami wybuchł spór.

Właściciel mieszkania zaprzecza i twierdzi, że Kagański popełnił samobójstwo.

Jak poinformowali śledczy, w związku ze śmiercią naukowca w Petersburgu wszczęto postępowanie ws. zabójstwa, zatrzymano jedną osobę. Szczegóły nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Według lokalnych mediów, Aleksander Kagański był światowej sławy biologiem. Pracował w laboratoriach w Petersburgu, Waszyngtonie i Edynburgu, był związany z Federalnym Uniwersytetem Dalekowschodnim. Kagański pracował m.in. nad wynalezieniem leku na raka.

Źródło: rp.pl / Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA