fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Dymisja Piontkowskiego? Co drugi Polak nie ma zdania

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Czy szef MEN Dariusz Piontkowski powinien odejść z rządu? - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

W mediach od pewnego czasu spekuluje się, że w ramach rekonstrukcji rządu odejdzie z niego szef MEN Dariusz Piontkowski. Miałoby do tego dojść w ramach reorganizacji w rządzie i połączenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego.

Do rekonstrukcji rządu ma dojść na przełomie września i października.

Szef MEN jest krytykowany przez nauczycieli i część opinii publicznej za to, że resort zbyt późno zaczął przedstawiać wytyczne dla szkół w związku z wznowieniem nauczania stacjonarnego po niemal półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Resortowi zarzuca się też, że nie wykorzystał wakacji do przygotowania scenariuszy awaryjnych, w ramach których nauczanie byłoby prowadzone znów w formie zdalnej (jak od marca do czerwca) lub hybrydowej (mieszanej).

Sam Piontkowski przekonuje, że nie widzi powodu, aby podawać się do dymisji. Podkreśla też, że zdecydowana większość szkół zdołała wznowić nauczanie w formie stacjonarnej.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy, czy ich zdaniem Piontkowski powinien odejść z rządu.

Na tak zadane pytanie "tak" odpowiedziało 33,9 proc. respondentów.

Odpowiedzi "nie" udzieliło 16 proc. ankietowanych.

Najwięcej - bo 50,1 proc. pytanych - nie miało zdania w tej kwestii.

- Ustąpienie ministra ze stanowiska za słuszne uważa Ponad 40% respondentów powyżej 50 roku życia i prawie tyle samo badanych posiadających wykształcenie wyższe. Odejście popiera 44% badanych o dochodach od 2001 do 3000 zł i nieco wyższy odsetek mieszkańców największych miast - komentuje wyniki badania Wiktoria Maruszczak, Senior Project Manager w SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 01.09-02.09.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA