fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Olga Tokarczuk zakłada fundację. "Będziemy wspierać artystów"

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Laureatka literackiej nagrody Nobla Olga Tokarczuk poinformowała, że podpisała akt założycielski fundacji swego imienia. Organizacja ma zajmować się m.in. wspieraniem i promowaniem kultury, działalnością ekologiczną, promowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz wspieraniem badań naukowych nad feminizmem.

Noblistka poinformowała, że w skład rady Fundacji Olgi Tokarczuk wejdą: ona, reżyser Agnieszka Holland i dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury Irek Grin, natomiast w zarządzie zasiądą Izabella Kaluta, Zbyszko Fingas i Grzegorz Zygadło.

"Będziemy wspierać artystów, ochronę środowiska, udział kobiet w życiu publicznym oraz, mam nadzieję, wiele wiele więcej!" - zadeklarowała Tokarczuk na Twitterze.

Siedzibą fundacji Tokarczuk ma być położona przy ul. Krzyckiej we Wrocławiu willa Karpowiczów, którą odrestauruje i przekaże miasto.

Jak wynika z deklaracji noblistki, Fundacja Olgi Tokarczuk ma zajmować się wspieraniem i promocją kultury w kraju i za granicą, w tym organizowaniem stypendiów. Organizacja ma zajmować się działalnością ekologiczną i działać na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt.

Fundacja ma także promować ideę społeczeństwa obywatelskiego, wspierać udział kobiet w życiu publicznym i kulturalnym oraz wspierać badania naukowe nad feminizmem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA