fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Coca-Cola nie zrezygnuje z plastiku. "Klienci lubią te butelki"

AdobeStock
Choć coraz więcej firm zobowiązuje się do większej dbałości o środowisko naturalne i ograniczania ilości tworzyw sztucznych, do jednej z największych marek napoju gazowanego na świecie nie trafiają argumenty o kryzysie ekologicznym.

Podczas forum gospodarczego w Davos wiceprezes Coca-Coli Bea Perez powiedziała, że jej firma nie zrezygnuje z tworzyw sztucznych. - Nie zrezygnujemy z plastikowych butelek. Klienci je lubią, bo są lekkie, wygodne i da się je zakręcić - podkreśliła. Perez powiedziała również, że korzystanie jedynie z opakowań aluminiowych oraz szklanych, znacznie zwiększyłoby ślad węglowy firmy.

Z audytu fundacji Break Free wynika, że Coca-Cola jest największym producentem plastiku na świecie. Co roku produkuje około trzech milionów ton plastiku. Jak pisze BBC, oznacza to, że firma tworzy około 200 tys. butelek na minutę.

Firma ta obiecała, że do 2030 roku będzie recyklingować "tak dużo plastiku, jak to możliwe”. Zapowiedziała, że do 2030 roku ma zamiar wykorzystywać co najmniej 50 proc. materiałów, które nadają się do recyklingu. Coca-Cola wspiera także organizacje pozarządowe, zajmujące się zbieraniem plastikowych odpadów na całym świecie.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA