fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Petycja w sprawie o. Rydzyka dotrze do papieża

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Arcybiskup Edmonton może przekazać papieżowi Franciszkowi petycję w sprawie ukrócenia politycznej działalności o. Tadeusza Rydzyka. Pod apelem podpisało się 129 tys. osób - informuje Onet.pl

Gdy pod apelem podpisało się 100 tys. osób, petycja trafiła do byłego kanadyjskiego polityka Thomasa Lukaszuka. Autorzy petycji obawiali się, że będą mieli z tego powodu problemy, dlatego poprosili mieszkańca Kanady o pomoc.

- Apel z podpisami został złożony na ręce arcybiskupa Richarda Smitha w języku polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim - powiedział Lukaszuk.

Petycja w formie elektronicznej na pewno bezpośrednio lub pośrednio dotrze do papieża.

- Być może będą też podejmowane kroki, żeby przekazać ją nuncjuszowi Watykanu w Kanadzie. Nie wiem jednak, czy będą potrzebne. Arcybiskup zobowiązał się rozpatrzyć tę sprawę - dodał Lukaszuk.

Zbiórka podpisów pod apelem rozpoczęła się wiosną 2017 roku. "Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce" - piszą autorzy.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA