fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Polak bohaterem w Londynie. Powalił nożownika kłem narwala

Twitter/Piers Morgan
Napastnik, który zaatakował nożem przypadkowe osoby na Moście Londyńskim, został powalony przez przechodniów. Wśród nich był Polak, który wykorzystał w tym celu kieł narwala.

Mężczyzna uzbrojony w nóż, z atrapą ładunków wybuchowych na piersi, zaatakował przechodniów na Moście Londyńskim krótko przed godz. 14 czasu lokalnego.

Jak podały brytyjskie media, w ataku zginęły łącznie trzy osoby, w tym sam zamachowiec. W związku z atakiem torysi i laburzyści zawiesili kampanię w Londynie przed przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi.

Napastnikiem był 28-letni Usman Khan. Mężczyzna w 2012 roku został skazany za terroryzm. Warunkowo wyszedł z więzienia w grudniu.

Na nagraniach ze zdarzenia widać, że napastnik został powalony przez przypadkowych przechodniów. Jeden z mężczyzn odpierał atak nożownika, drugi miał w ręku kieł narwala. 

Jak podaje "The Times", zwierzęcy kieł został zdjęty ze ściany Fishmongers' Hall przez pracującego tam szefa kuchni Polaka o imieniu Łukasz.

- Warto odnotować to, gdy ktoś powie "wpuściliśmy do tego kraju zbyt wielu Europejczyków ze Wschodu" - napisał na Twitterze Piers Morgan.

Morawiecki dziękuje, Solidarna Polska chce odznaczenia

Premier Mateusz Morawiecki podziękował Polakowi, który pomógł w ujęciu terrorysty. 
"Cholerni Polacy znowu ratują Londyn” - te słowa dzisiaj dominują w Londynie w przekazach medialnych o dzielnej postawie Pana Łukasza, Polaka, który nie zawahał się i ruszył na terrorystę, "uzbrojony" w…. kieł narwala, który akurat znalazł się pod ręką. Przeciwko terroryzmowi każda broń jest dozwolona. Panie Łukaszu, Pana postawa zasługuje na szczególne podziękowanie i szacunek. Polska jest z Pana dumna!" - napisał na Facebooku Morawiecki.

Wcześniej Jan Kanthak, rzecznik prasowy Solidarnej Polski zapowiedział na Twitterze, że minister Ziobro zwróci się do prezydenta z wnioskiem o rozważenie odznaczenia Polaka. "Minister Zbigniew Ziobro za takie czyny, taką odwagę, osobiście nagradzał Polaków, ale w tym przypadku uznał, że w związku z tym, że heroizm Pana Łukasza ma wymiar międzynarodowy, warto nadać temu odznaczeniu wyższą rangę" - napisał Kanthak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA