fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Protest klimatyczny w Londynie. Policja zatrzymała uczestników

AFP
Policja w Londynie zatrzymała 21 osób, które w centrum Londynu protestowały w sprawie zmian klimatu. Uczestnicy demonstracji wzywali rząd do pilnego działania w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Organizatorzy protestów spodziewają się, że do Londynu przybędzie łącznie około 10 tys. osób. Jest to część tego, co członkowie grupy Extinction Rebellion nazywają "międzynarodowym buntem". Podobne protesty odbywają się m.in. w Australii i Holandii.

W ramach zorganizowanego w stolicy protestu uczestnicy zablokowali most i kilka dróg w rządowej dzielnicy Westminster. Niewielka grupa aktywistów zamknęła się w "pocisku jądrowym" przed Ministerstwem Obrony, wzywając rząd do przeniesienia funduszy wydanych na brytyjskie okręty podwodne typu Trident na politykę klimatyczną.

W innym miejscu para aktywistów zaparkowała samochód na środku głównej drogi i przywiązała się do niego. 

Duże grupy aktywistów zablokowały most Lambeth Bridge i ulicę w pobliżu Izb Parlamentu. Uczestnicy przynieśli transparenty z hasłami takimi jak: "Zmiany klimatu pozbawiają nasze dzieci przyszłości,  jeżeli nie podejmiemy działań teraz".

Richard Dyer, emerytowany lekarz ze Szkocji, który brał udział w proteście, powiedział, że jest to kontynuacja jego kariery medycznej, ponieważ zmiany klimatyczne stanowią największe zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Pierwsze zatrzymania zorganizowano już w sobotę. Do dziś zatrzymano łącznie 21 osób. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA