fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Propozycje imion dla berlińskich pand: Hong i Kong

Powitanie Meng Meng w berlińskim zoo, 2017
AFP
W ogłoszonej przez "Der Tagesspiegel" ankiecie na imiona dla nowo narodzonych pand-bliźniaczek zdecydowanie wygrały dwa, inspirowane trwającymi protestami: Hong i Kong.

Dwie pandy urodziły się w ostatnią sobotę w berlińskim zoo, ich matką jest wypożyczona z Chin Meng Meng.

Choć cała akcja nie odbyła się za wiedzą berlińskiego ogrodu,  niemieckie media szybko podchwyciły pomysł.

Wśród wielu propozycji pojawił się też pomysł nazwania pand imionami czołowych aktywistów - Joshuy Wong Chi-funga i Agnes Chow Ting. Ci jednak w wywiadzie dla "Bilda"  zaproponowali, aby nadać zwierzętom imiona Wolność i Demokracja.

W ankiecie zdecydowanie wygrały imiona Hong i Kong - na cześć prodemokratycznych demonstracji, które od kilkunastu tygodni trwają w każdy weekend w Hongkongu.

Tabloid "Bild" wezwał rząd, by na narodziny niedźwiadków zareagował "politycznie" i aby przebywająca właśnie w Chinach kanclerze Merkel sama poinformowała prezydenta o nadaniu pandom imion na cześć Hongkongu.

Imiona dla małych pand są jednak kwestią delikatną. Zwierzęta za kilka lat będą musiały wrócić do domu - taka jest umowa z wypożyczającymi pandy Chinami. Zdaniem internautów podstępne nadanie im imion Hong i Kong może się przyczynić do tego, że pozostaną w Niemczech na stałe.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA