fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Amsterdam: Zasłony pojawią się w dzielnicy czerwonych latarni?

Flickr/Not4rthur
Burmistrz Amsterdamu Femke Halsema zaproponowała zasłonięcie witryn domów publicznych.

Femke Halsema jest pierwszą kobietą, która została burmistrzem Amsterdamu. Dziś zaproponowała rozwiązania, które mają poprawić sytuację kobiet pracujących w prostytucji.

Propozycja burmistrz ma zmniejszyć przestępczość oraz rozwiązać problem związany z masową turystyką.

Okna domów publicznych i seks-shopów są jedną z największych atrakcji Amsterdamu, który przyciąga każdego roku 18 mln turystów.

- Dla wielu turystów osoby świadczące usługi seksualne stały się jedną atrakcją do oglądania. W wielu sytuacjach dochodzi do szkodliwego zachowania i braku szacunku wobec osób świadczących usługi seksualne - powiedziała burmistrz. - Nastąpił również znaczny wzrost nielicencjonowanej, podziemnej prostytucji - dodała.

Halsema zaproponowała, by w oknach domów publicznych pojawiły się zasłony. Kolejną propozycją jest przeniesienie niektórych lokali do innych części miasta i utworzenie dzielnicy czerwonych latarni w nowym miejscu. Mowa również o utworzeniu odpowiedniego hotelu.

Burmistrz spotka się z osobami świadczącymi usługi seksualne, mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorstwami w lipcu, a rada miasta przeanalizuje jej propozycje we wrześniu.

Prostytucja została zalegalizowana w Holandii w 2000 r. Osoby świadczące usługi seksualne mogą zarejestrować się w lokalnej izbie handlowej oraz opłacać podatek dochodowy.

W tym sektorze pracuje w Amsterdamie około 7000 osób, z czego około 75 proc. pochodzi z krajów o niskich dochodach, głównie Europy Wschodniej.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA