fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy: Mieszkańcy wykupili neonazistom piwo

stock.adobe.com
Oficjalny zakaz oraz akcja lokalnych mieszkańców sprawiły, że neonaziści przybyli na festiwal muzyczny w Niemczech nie mogli napić się alkoholu.

Festiwal Tarcza i Miecz odbył się w weekend w miejscowości Ostritz w Saksonii, blisko polskiej granicy. Przed festiwalem sąd w Dreźnie zakazał sprzedaży i posiadania alkoholu na imprezie, tłumacząc decyzję względami bezpieczeństwa. W związku z zakazem policja skonfiskowała uczestnikom festiwalu ponad 4 tys. litrów piwa.

Niektórzy mieszkańcy Ostritz obawiali się, że w poszukiwaniu piwa neonaziści udadzą się do lokalnego supermarketu. By im to uniemożliwić, mieszkańcy wykupili ponad 200 skrzynek - cały zapas piwa, jaki był w sklepie. - Ułożyliśmy ten plan z tygodniowym wyprzedzeniem. Chcieliśmy wysuszyć nazistów - powiedział "Bildowi" Georg Salditt, aktywista z Ostritz.

Na festiwal muzyczny Tarcza i Miecz zjechało ok. 600 gości. Porządku pilnowało ponad 1400 policjantów. Niemieckie służby porządkowe poinformowały, że nie doszło do poważniejszych incydentów.

Źródło: Bild, BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA