fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Paryż: Zamykają pierwszą restaurację dla nudystów

Facebook/ O'naturel
Pierwsza restauracja we francuskiej stolicy przeznaczona wyłącznie dla nagich gości zostanie zamknięta w lutym, zaledwie 15 miesięcy po otwarciu. Powód jest prozaiczny - brak klientów.

O'naturel - pierwsza restauracja dla nudystów w Paryżu, była miejscem, którego otwarcie w listopadzie 2017 roku uznano za dowód rosnącej popularności naturyzmu we Francji.

Ale po nieco ponad roku restauracja, znajdująca się w 12. dzielnicy, musi zamknąć swoje podwoje. Po raz ostatni będzie można ją odwiedzić w połowie lutego. Wszystko z powodu pewnego mankamentu, który zrujnował już niejedną knajpę - braku klientów.

"Z wielkim żalem ogłaszamy definitywne zamknięcie restauracji O'naturel w sobotę, 16 lutego 2019 r." - ogłosili właściciele, 42-letni bliźniacy Mike i Stephane Saada.

"Dziękujemy, że uczestniczyliście w tej przygodzie, przychodząc zjeść obiad w O'naturel, Będziemy pamiętać tylko dobre czasy, spotkania z pięknymi ludźmi i klientami, którzy byli zachwyceni, mogąc dzielić wyjątkowe chwile" - dodali.

Właściciele "O'naturel" poprosili klientów o wsparcie, w postaci przychodzenia do restauracji w styczniu i na początku lutego.

Klientom restauracji przy wejściu przedstawiono listę zasad, określających czego się od nich oczekuje. Wszelkie formy ekshibicjonizmu, które mogłyby wstrząsnąć innymi klientami, nie były tolerowane. Jedynymi osobami, które mogły przychodzić w ubraniach, były osoby niepełnoletnie. Ale zawsze musiał im towarzyszyć dorosły. Klienci zostawiali wszystkie swoje ubrania w szatni, razem zresztą z telefonami komórkowymi - z oczywistych powodów.

O'Naturel miała minimalistyczny wystrój, ale w menu dominowała ekskluzywna kuchnia - np. za homara, foie gras i ślimaki w sosie śmietanowo-pietruszkowym trzeba było zapłacić 49 euro.

Przed gapiami z zewnątrz klientów chroniła duża biała zasłona nad oknami. Na krzesłach rozkładane były natomiast czarne podkłady, dyskretnie zmieniane przed przyjściem kolejnego klienta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA