fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Gdańsk: 11-latka urodziła dziecko. Śledztwo prokuratury

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
11-letnia dziewczynka urodziła dziecko w jednym z gdańskich szpitali. Jak informuje Polsat News, w ciążę zaszła prawdopodobnie na Ukrainie, gdzie przebywała do września br.

18 grudnia dziewczynka źle się poczuła i razem z matką poszła do lekarza. Ten stwierdził, że 11-latka jest w zaawansowanej ciąży, trafiła więc najpierw do szpitala w Starogardzie Gdańskim, a później w Gdańsku. Tam urodziła dziecko.

Prokuratura, zawiadomiona przez policję, prowadzi śledztwo w tej sprawie. Przesłuchano już matkę nastolatki.

- Kobieta złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Będzie prowadzone śledztwo w kierunku art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat - powiedział w rozmowie z Polsat News Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Według ustaleń stacji, dziewczynka miała zajść w ciążę na Ukrainie - dopiero we wrześniu br. przyjechała do Polski. Prawdopodobnie więc śledztwo zostanie przekazane na Ukrainę. Z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez Polsat News, wynika, że 11-latkę skrzywdził mężczyzna, który miał się nią opiekować.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA