fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Protestujący w Sejmie zapraszają Wałęsę

Twitter
- Panie prezydencie Lechu Wałęso będzie nam bardzo miło, jeżeli nas pan wesprze i odwiedzi - mówi Jakub Hartwich, jeden z niepełnosprawnych, którzy wraz z rodzicami protestują w Sejmie domagając się przyznania dorosłym niepełnosprawnym dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych miesięcznie w gotówce.

Protest rodziców osób niepełnosprawnych i ich pełnoletnich dzieci trwa w Sejmie już od miesiąca. Pierwszy z postulatów protestujących - podniesienie renty socjalnej - został już spełniony. Rząd nie chce się jednak zgodzić na przyznanie niepełnosprawnym świadczenia rehabilitacyjnego w gotówce oferując w zamian pomoc rzeczową wycenioną przez rząd na 520 złotych miesięcznie. Protestujący odrzucają jednak tą propozycję.

Dotychczas protestujących w Sejmie odwiedzili m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i kardynał Kazimierz Nycz. Na spotkanie z protestującymi nie pozwolono natomiast m.in. Janinie Ochojskiej i weterance powstania warszawskiego Wandzie Traczyk-Stawskiej.

Teraz - w nagraniu umieszczonym na Twitterze przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus, na zaproszenie której protestujący weszli przed miesiącem do Sejmu, Jakub Hartwich zwraca się do prezydenta Wałęsy z prośbą o przyjście do protestujących.

- Prosimy o wsparcie i serdecznie zapraszamy - mówi młody mężczyzna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA