fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Islam nie da się pogodzić ze stylem życia Belgów

Karmakolle [CC0], from Wikimedia Commons
Tylko 18 proc. zamieszkujących Belgię rodowitych Flamandów (stanowią 55 proc. mieszkańców kraju) uważa, że wartości wyznawane przez muzułmanów są kompatybilne z belgijskim stylem życia - wynika z sondażu zleconego przez flamandzką polityk, Liesbeth Homans z Nowego Sojuszu Flamandzkiego (N-VA).

W sondażu, o którym pisze Politico.eu, wzięło udział 4500 Flamandów, a także mieszkańców Brukseli pochodzenia tureckiego, marokańskiego, polskiego, rumuńskiego i kongijskiego.

W odróżnieniu od rodowitych Flamandów, wśród Belgów mających korzenie w Maroku, aż 60 proc. uznało, iż muzułmanie dobrze adaptują się do zachodniego stylu życia - czytamy w "De Morgen" opisującym wyniki badania.

Jednocześnie 39 proc. ankietowanych mających tureckie korzenie uważa, że religia jest ważniejsza niż prawo. Tego samego zdania było 23 proc. ankietowanych z marokańskimi korzeniami i 19 proc. ankietowanych wywodzących się z Konga.

Najbardziej dyskryminowani czują się ankietowani wywodzący się z Konga, którzy najczęściej mówili o tym, iż padają ofiarą rasistowskich incydentów, a także czują się dyskryminowani na rynku pracy i na rynku nieruchomości.

Źródło: politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA