fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zegary analogowe znikają ze szkół. Uczniowie się nie znają

Stock Adobe
Z sal egzaminacyjnych w brytyjskich szkołach znikają zegary analogowe. Uczniowie nie potrafią znich prawidłowo odczytać godziny.

W coraz większej licznie szkół zauważano, że podczas egzaminów młodzież nie potrafi prawidłowo odczytać godziny z zegarów wyposażonych we wskazówki.

Dlatego szkoły zamiast zegarów analogowych decydują się wprowadzić na ich miejsce zegary cyfrowe.

Swoimi spostrzeżeniami nauczyciele dzielili się podczas konferencji Partners in Excellence w Londynie.

Program nauczania zakłada, że przed ukończeniem szkoły średniej uczniowie powinni umieć korzystać z zegarów analogowych. Coraz więcej dzieci ma z tym jednak bardzo poważne kłopoty.

Pedagodzy zauważają, że młodzież w coraz większym stopniu przyzwyczaja się do zegarów cyfrowych, które w sposób oczywisty wskazują czas. Tym trudniejsze jest to dla nich w warunkach stresu egzaminacyjnego.

Ale nie tylko z odczytywaniem zegarów analogowych młodzież ma coraz większe problemy.

Na początku tego roku jeden z lekarzy pediatrów zauważył, że dzieci mają coraz większe trudności z utrzymaniem w dłoniach długopisów albo ołówków podczas pisania. Wiąże się to z nadmiernym korzystaniem z klawiatur komputerowych i smartfonów.

Proces pisania ręcznego wymaga współdziałania wielu drobnych mięśni i ścięgien w dłoni i kontrolowania ich przez ucznia. Tymczasem pisanie na klawiaturze komputera nie wymaga aż tak precyzyjnych funkcji i "rozleniwia" pozostałe mięśnie. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA