fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Chciały adoptować uchodźcę, ale "nie są odbiciem świętej rodziny"

stock.adobe.com
Fatma Marouf i Bryn Esplin, pracownice naukowe Uniwersytetu w Teksasie (Texas A&M University) złożyły pozew przeciwko Departamentowi Zdrowia, po tym jak odmówiono im prawa do zostania rodzicami zastępczymi dla nieletniego uchodźcy za pośrednictwem finansowanej przez rząd organizacji charytatywnej Catholic Charities of Fort Worth.

Marouf i Esplin są małżeństwem od 2015 roku. Kiedy postanowiły, że zaopiekują się nieletnim uchodźcom i zwrócił się do organizacji Catholic Charities of Fort Worth ta odrzuciła ich aplikację w momencie uzyskania informacji, iż chodzi o małżeństwo lesbijek. Kobiety miały usłyszeć, że powinny być "odbiciem świętej rodziny". - To było jak uderzenie w twarz - mówi Marouf.

Organizacja Catholic Charities of Fort Worth zajmuje się znajdowaniem rodziców zastępczych dla nieletnich uchodźców. Organizacja otrzymuje środki publiczne w formie subgrantów od Konferencji Katolickich Biskupów USA. Z kolei Konferencja otrzymuje granty od Departamentu Zdrowia.

W pozwie przeciwko amerykańskiej administracji czytamy, że otrzymująca środki publiczne organizacja "wciąż dyskryminuje osoby kierując się ich wyznaniem, orientacją seksualną, płcią oraz jednopłciowym charakterem małżeństwa" a Departament Zdrowia przekazując środki na działanie takiej organizacji przyczynia się do trwania tego stanu rzeczy.

Marouf podkreśla, że odrzucenie wniosku jej i jej partnerki przez Catholic Charities of Fort Worth było dla niej szokiem. - Jesteśmy obie dobrze wykształcone, mamy stabilną pracę. Mamy dużo do zaoferowania - mówi.

NBC przypomina, że w zeszłym miesiącu w Departamencie Zdrowia powołano Oddział Wolności Sumienia i Wolności Religijnej, który - jak pisze amerykańska stacja - ma zajmować się ochroną pracowników służby zdrowia odmawiających świadczenia określonych usług w związku z tzw. klauzulą sumienia.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA