fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Oskarżeni o kradzież koców w samolocie. Bo byli czarni?

bloomberg
Linie American Airlines przeprosiły dwóch amerykańskich koszykarzy, którzy zostali wyrzuceni z samolotu po tym, gdy niesłusznie oskarżono ich o kradzież koców z pierwszej klasy.

Marquis Teague i Trahson Burrell, którzy grają w zespole Memphis Hustle występującym w  NBA G League (lepiej znanej jako D-League, zapleczu drużyn NBA) zostali usunięci z samolotu po oskarżeniu przez stewarda - tak samo jako oni czarnoskórego - o zabranie koców bez pozwolenia.

Jak się okazało, zawodnicy lecący z lotniska Dallas-Fort Worth do Sioux Falls w Dakocie Południowej, swoje koce otrzymali od innych pasażerów, gdy szli przez pierwszą klasę w kierunku swoich miejsc.

- Przepraszamy za to, co wydarzyło się podczas tego lotu. Jesteśmy dumni, że zbliżamy ludzi i wiemy, że w tym locie zawiedliśmy część naszych klientów - powiedział Joshua Freed, rzecznik American Airlines. Zapowiedział, że incydent będzie sprawdzany przez firmę.

Ani Teague, ani Burell nie skomentowali tego incydentu, ale jeden z ich trenerów stwierdził na Twitterze, że motywem fałszywych oskarżeń, były względy rasowe.

"Jest rok 2017, a steward American Airlines widząc dwóch młodych, czarnych sportowców z kocami pierwszej klasy, w pierwszej kolejności komentuje: ukradliście je" - napisał Darnell Lazere na Twitterze. Swój wpis opatrzył popularnym hasztagiem #beingblackinamerica.

Lot był obsługiwany przez Envoy Air, filię American Airlines, a Teague i Burell otrzymali bilety pierwszej klasy na samolot następnego dnia. Ich drużyna w Boże Narodzenie wygrała z Sioux Falls Skyforce 131:115.

Źródło: rp.pl/ Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA