fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: 60 proc. Amerykanek padło ofiarą molestowania?

stock.adobe.com
Z sondażu przeprowadzonego przez badaczy z Quinnipiac University wynika, że aż 60 proc. respondentek padło ofiarą molestowania seksualnego.

Spośród kobiet, które stwierdziły, że były molestowane, 69 proc. mówi, że zdarzyło się to w pracy, 43 proc. wskazuje na spotkania towarzyskie, 45 proc. miało paść ofiarą molestowania na ulicy, a 15 proc. - we własnym domu.

Jednocześnie 20 proc. uczestniczących w sondażu mężczyzn wskazuje, że było ofiarami molestowania.

Większość ankietowanych przyznaje, że molestowanie seksualne kobiet jest poważnym problemem - tego zdania jest 88 proc. mężczyzn i 89 proc. kobiet.

- Przeważająca większość Amerykanów jest głęboko zaniepokojona problemem molestowania seksualnego i jego skalą - podkreśla Tim Malloy, przedstawiciel uniwersyteckiego instytutu badania opinii, który przeprowadził sondaż.

Ankietowani byli też pytani o stosunek prezydenta Donalda Trumpa do kobiet i mężczyzn. 59 proc. z nich uważa, że Trump szanuje kobiety mniej niż mężczyzn.

Sondaż przeprowadzono między 15 a 20 listopada na grupie 1415 osób pochodzących z całego kraju. Margines błędu wynosi 3,1 punktu procentowego.

Narodową debatę o problemie molestowania seksualnego rozpoczęła w USA sprawa Harveya Weinsteina, znanego producenta filmowego, który przez lata miał molestować aktorki i inne kobiety działające w branży filmowej często płacąc im potem za to, by nie nagłaśniały sprawy.

Sprawa Weinsteina rozpoczęła kampanię #MeToo - pod takim hashtagiem kobiety umieszczają w mediach społecznościowych swoje doświadczenia z molestowaniem seksualnym. 

Źródło: New York Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA