fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Londyn: Ewakuacja stacji metra i panika na West Endzie

AFP
Po doniesieniach o strzałach z broni palnej, dokonana została "samoewakuacja" stacji metra Oxford Circus w Londynie. Przybyła na miejsce policja nie potwierdziła doniesień o strzelaninie. W trakcie zamieszania lekko ranna została prawdopodobnie jedna osoba.

Według brytyjskiego dziennika policja o 16.38 miejscowego czasu (17.38 w Polsce) otrzymała zgłoszenia o zadymieniu stacji. Z kolei BBC informowało o ludziach uciekających z miejsca zdarzenia. Reporterka BBC Helen Bushby opisywała, że widziała "krzyczących i płaczących" uciekających ludzi, porzucających zakupy. Według świadków zdarzenia, w pobliżu słychać było strzały.

Policja poinformowała najpierw, że "reaguje, jakby zdarzenie miało związek z terroryzmem" i prosiła o omijanie okolicy zdarzenia. "Jeśli jesteś w okolicy, schroń się w budynku i pozostań w środku do czasu kolejnych informacji" - ostrzegała British Transport Police.

Po trwających około godzinę działaniach, w komunikacie do mediów policja stwierdziła, że ewakuacja stacji metra "wywołała panikę, która była przyczyną licznych zgłoszeń do służb o strzelaninie". Podkreśliła, że funkcjonariusze zareagowali zgodnie z procedurami.

Wg służb nie ma doniesień o ofiarach, oprócz kobiety, która odniosła lekkie obrażenia w czasie ewakuacji ze stacji metra i Regent Street.

Media podkreślają, że w akcję nie były zaangażowane policyjne jednostki antyterrorystyczne.

Stacje metra Oxford Circus i Bond Street zostały na około godzinę wyłączone z ruchu, jednak przed 18.00 miejscowego czasu zostały ponownie otwarte.

Oxford Circus to obszar w londyńskiej dzielnicy West End ze stacją metra o tej samej nazwie. W okolicy znajduje się dużo sklepów, obleganych przy okazji tzw. "Czarnego Piątku".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA