fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zbiórka na Kijowskiego. "Mateusz, zostań w Polsce"

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Siostra Krystyny Pawłowicz, Elżbieta, zorganizowała na portalu zrzutka.pl zbiórkę środków dla Mateusza Kijowskiego. "Stypendium Wolności" ma zatrzymać byłego lidera KOD, który narzeka, że od roku nie może znaleźć pracy i rozważa emigrację.

Mateusz Kijowski kilka dni temu w wywiadzie udzielonym portalowi naTemat.pl stwierdził, że jest w fatalnej sytuacji materialnej.

Jak stwierdził, żyje dzięki pomocy rodziny i przyjaciół, którzy robią mu nawet zakupy spożywcze lub zapraszają na posiłki, ponieważ od roku nie może znaleźć żadnego zatrudnienia.

Miała mu zaszkodzić afera, którą w styczniu tego roku opisywała "Rzeczpospolita". Pieniądze ze zbiórek na rzecz Komitetu Obrony Demokracji, łącznie ponad 90 tys. zł, trafiały do firmy Kijowskiego. W efekcie afery lider KOD opuścił stowarzyszenie.

Kijowski powiedział we wspomnianym wyżej wywiadzie, że jedynym rozwiązaniem trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł, wydaje się być emigracja.

Na słowa byłego lidera KOD zareagowała siostra posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, krytyczna wobec jej poglądów Elżbieta. Na swoim profilu na Facebooku napisała:

"Kochani,

DWA LATA TEMU Mateusz Kijowski pomógł nam się zorganizować do walki o praworządność w Polsce. Na jego zawołanie wyszliśmy na ulice, organizowaliśmy się w całej Polsce i nie tylko tutaj. Zaczęliśmy się uczyć, więcej rozumieć, widzieć dalej i reagować mądrzej. Mateusz zawsze był z nami.

Byliśmy razem przez ostatnie dwa lata. Pokażmy, że umiemy być solidarni również teraz, kiedy jest trudniej. Dołącz do naszej społeczności i pomóż. Liczy się każda kwota. Każde 5, 10 czy 15 złotych. A jeżeli możesz wspomóc nasze działanie kwotą nieco większą, tym lepiej. Ufundujmy 'Stypendium Wolności'– niech Mateusz zostanie z nami w Polsce!".

Elżbieta Pawłowicz założyła na portalu zrzutka.pl zbiórkę na rzecz Kijowskiego, dzięki której będzie mógł funkcjonować do czasu znalezienia zatrudnienia. Celem jest zebranie 25 tys. złotych, do tej chwili udało się zebrać 10 167.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA