fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Po rasistowskim ataku na studentów ruszają kursy samoobrony

Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Wikimedia Commons, domena publiczna, fot. Sawilos
Po rasistowskim incydencie w jednym z bydgoskich tramwajów władze Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego zdecydowały, że poprawią bezpieczeństwo studentów. W styczniu ruszają. kursy samoobrony

Do ataku na studentów z Turcji i Bułgarii doszło na początku grudnia. Kilkoro studentów rozmawiających w swoim ojczystym języku wulgarnie zaatakowało trzech podpitych mężczyzn. Doszło również do szarpaniny.

Trzej agresorzy usłyszeli zarzuty stosowania przemocy i gróźb oraz znieważenia z powodu przynależności rasowej, ale władze uczelni, której studenci zostali zaatakowani postanowiły zadbać, by w takich sytuacjach młodzi ludzie potrafili odeprzeć ewentualny atak.

Już teraz organizowane są spotkania z psychologami, którzy instruują, jak najlepiej w takiej sytuacji się zachować, umiejętnie rozładowywać napięcie i nie eskalować konfliktu. W styczniu z kolei ruszą kursy samoobrony - to z inicjatywny samych studentów.

Przyznają oni, że obcokrajowcy uczący się na uniwersytecie są zaczepiani i zdarza się to często.

Uczelnia chce nawiązać ścisłą współpracę z policją, a jej rektor podpisał się pod apelem rektorów polskich szkół wyższych do władz, aby służby wkładały większy wysiłek w to, żeby to takich sytuacji dochodziło jak najrzadziej.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA