fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szwecja: 5700 urzędników przejdzie kurs poświęcony problemom mniejszości seksualnych

123RF
5700 pracowników zatrudnionych przez miasto Karlskrona przejdzie obowiązkowy kurs poświęcony tematyce mniejszości seksualnych i problemów jakich doświadczają homoseksualiści, lesbijki, biseksualiści i transseksualiści. Celem kursu jest walka z dyskryminacją na tle seksualnym wśród pracowników sektora publicznego.

Wszyscy urzędnicy zatrudnieni przez miasto mają wziąć udział w internetowym kursie dotyczącym problemów z jakimi borykają się osoby ze środowiska LGBT. Władze chcą, aby następnie pracownicy omawiali te kwestie na spotkaniach organizowanych w ich miejscach pracy - czytamy w dzienniku "Blekinge Läns Tidning".

- W ten sposób pokazujemy, że ten temat jest dla nas ważny. Chcemy stworzyć lepsze warunki do pracy w sektorze publicznym dla przedstawicieli środowisk LGBT przez zwiększenie poziomu świadomości pracowników - wyjaśnił miejski radny Börje Dovstad.

Szkolenie będzie kosztowało 1,1 tys. dolarów i jest elementem strategii władz miasta zmierzającej do uczynienia z niego miejsca przyjaznego dla każdego, niezależnie od jego orientacji seksualnej - wynika ze słów radnego Dovstada.

W przeszłości szkolenie zorganizowane przez szwedzkie stowarzyszenie broniące praw homoseksualistów RFSL przeszli już pracownicy domów opieki i osoby odpowiedzialne za pomoc medyczną w szkołach. Wszyscy oni otrzymali certyfikaty wydawane przez RFSL.

Na razie nie wiadomo czy w obowiązkowym szkoleniu będą brali również udział przedstawiciele władz miasta.

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA