fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Brytyjskie MI5 dobrym pracodawcą dla gejów

123RF
MI5, czyli brytyjska Służba Bezpieczeństwa odpowiedzialna za ochronę kraju przed penetracją obcych służb wywiadowczych (kontrwywiad), walkę z terroryzmem, bezpieczeństwo wewnętrzne Wielkiej Brytanii oraz ochronę tajemnicy państwowej, została uznana za pracodawcę najbardziej otwartego na przedstawicieli środowisk LGBT.

Takie wyniki przyniosła ankieta przeprowadzona przez Stonewall, jedną z czołowych organizacji, zajmujących się prawami homoseksualistów - informuje BBC. MI5 pozostawił w pobitym polu blisko 400 innych instytucji i firm. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazła się grupa bankowa Lloyds, a na trzecim - Walijskie Zgromadzenie Narodowe.

Dyrektor generalny MI5 Andrew Parker, komentując wyniki badania stwierdził, że jest to "wielkie wyróżnienie za ciągły postęp, jaki MI5 robi (w dziedzinie równouprawnienia - red.)". Stonewall opisując wyniki ankiety podkreślił, że MI5 wyróżnia się pozytywnie zarówno pod względem swojej polityki zatrudnienia, jak i praktyki funkcjonowania organizacji.

- W MI5 polegamy na umiejętnościach najbardziej utalentowanych osób, niezależnie od tego kim są i skąd pochodzą - podkreślił Parker dodając, że "różnorodność jest siłą MI5".

Zobacz także:

Kampania PiS w Europarlamencie

 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA