Reklama

#RZECZoPRAWIE - Iwona Lelito: jak zrezygnować ze spadku

Rezygnacja ze spadku jest możliwa na dwa sposoby. W #RZECZoPRAWIE mówiła o nich mec. Iwona Lelito.

Aktualizacja: 19.06.2017 17:21 Publikacja: 19.06.2017 15:29

Iwona Lelito

Iwona Lelito

Foto: rp.pl

Do Sądu Najwyższego trafiło niedawno pytanie prawne, czy spadek można odrzucić na zapas. Czy klienci często pytają o spadkobranie? – zapytała gościa prowadząca program Anna Wojda.

- Tak. Stosunkowo rzadko dochodzi do odrzucenia spadku przez spadkobierców. Bo wtedy, gdy długi przewyższają wartość majątku spadkowego. Czasami nie wiadomo, czy spadek jest zadłużony, ale zgodnie z regulacją obowiązującą od 18 października 2015 r., dochodzi do przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza i za długi odpowiadamy tylko do wysokości majątku spadkowego. Chyba że spadkobierca przyjmuje spadek wprost. Wtedy odpowiada za długi spadkowe całym swoim majątkiem – wyjaśniła Iwona Lelito.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Prawo karne
Nowe problemy znanego prawnika. Media: wstrząsające ustalenia śledczych
Prawo karne
Andrzej Duda podjął decyzję ws. ułaskawienia Roberta Bąkiewicza
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
Nieruchomości
Można otrzymać dotację na nowy piec gazowy. To już ostatnia szansa
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Samorząd i administracja
Podwyżki w budżetówce wyższe niż chce rząd? Jest „historyczny kompromis”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama