fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Co trzeci wyborca uważa, że Ziobro obniża wynik PiS [SONDAŻ]

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy obecność Zbigniewa Ziobry w rządzie wpływa pozytywnie czy negatywnie na notowania PiS? - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl

Kilkuminutowe nagranie pojawiło się na kanałach społecznościowych akcji Wolne Sądy. - Panie premierze, w sposób stanowczy i zdecydowany zwracam się do pana o odwołanie pana Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości - mówi prof. Adam Strzembosz.

- Nie tylko dlatego, że pod jego bokiem działała grupa, właściwie przestępcza, bo ujawniająca niedostępne materiały personale i dokonująca hejtu o znamionach zniesławienia, na której czele stał wiceminister sprawiedliwości, którego pan powołał - kontynuuje były pierwszy prezes Sądu Najwyższego.

- Pan minister Ziobro odpowiada za nominacje na wysokie stanowiska sędziowskie często ludzi sfrustrowanych, gotowych na wszelkie kompromisy moralne dla uzyskania wysokich stanowisk - uważa Strzembosz.

- Proszę pana premiera o możliwe niezwłoczne odwołanie pana ministra Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Przecież jest pan historykiem, a historia tego panu nie zapomni - zakończył.

Wcześnie prof. Strzembosz mówił o tym, że Ziobro powinien ponieść konsekwencje afery hejterskiej w resorcie sprawiedliwości prof. Strzembosz mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy czy - zdaniem uczestników sondażu - uważają, że obecność Zbigniewa Ziobry w rządzie zwiększa notowania PiS, czy je zmniejsza.

17,7 proc. badanych jest zdania, że Ziobro w rządzie poprawia notowania PiS. O tym, że jego obecność w rządzie wpływa negatywnie na notowania PiS przekonanych jest 34,5 proc. ankietowanych. 47,8 proc. wyraziło opinię, że obecność Ziobry w rządzie nie wpływa na notowania partii rządzącej.

- Częściej na zmniejszenie notowań PiS przez obecność w rządzie Zbigniewa Ziobry wskazywały osoby do 24 lat (39%), badani o dochodzie netto poniżej 1000 zł (43%) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (41%) - komentuje wyniki sondażu Piotr Zimolzak z SW Research.

Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości od wygranych przez PiS w 2015 roku wyborów. Od 4 marca 2016 roku pełni też rolę prokuratora generalnego.

Ziobro w przeszłości był członkiem PiS. Z partii tej odszedł w 2011 roku zakładając Solidarną Polskę, której przewodniczącym jest do chwili obecnej. Solidarna Polska wraz z Porozumieniem Jarosława Gowina tworzy tzw. obóz Zjednoczonej Prawicy, który w wyborach parlamentarnych startuje pod szyldem PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA