fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Akcja CBA. Podejrzenie korupcji w szpitalu w Szczecinie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali 23 lokalizacje w ramach śledztwa dotyczącego możliwej korupcji w szczecińskim szpitalu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o wielowątkowym śledztwie, które dotyczy m.in. "podejmowania czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia, środków płatniczych pochodzących z korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznej ordynatora Oddziału w Szpitalu, poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz Fundacji pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji".

W ramach prowadzonych działań, niemal 100 funkcjonariuszy CBA przeszukało 23 miejsca, w tym spółki z branży farmaceutycznej, siedzibę Samodzielnego Publicznego Szpitala Zespolonego w Szczecinie oraz jedno ze szczecińskim biur podróży.

CBA informuje, że zaplanowane są kolejne czynności procesowe.

Śledztwo trwa od grudnia 2019 roku. Dotyczy przyjęcia przez ordynatora oddziału Szpitala przy ul. Sokołowskiego w Szczecinie łapówki w wysokości dwóch tysięcy złotych. Pieniądze przekazać miał w 2009 roku jeden z pacjentów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA