fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Gen. Kraszewski odchodzi. "Chciał mieć realny wpływ"

Fotorzepa / Jerzy Dudek
Główny doradca wojskowy prezydenta Andrzeja Dudy, gen. Jarosław Kraszewski, odchodzi do cywila. Chciał mieć realny wpływ na zmiany zachodzące w polskim wojsku, na co nie chciał się zgodzić minister obrony Mariusz Błaszczak - pisze Onet.

Gen. Jarosław Kraszewski pełni funkcję dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. 1 lipca na własną prośbę ma przejść na emeryturę. Do pełnej wysługi zostało mu osiem lat. Jak informował BBN, decyzja generała miała charakter osobisty i była uzgodniona z prezydentem oraz szefem BBN.

Według Onetu, powody odejścia gen. Kraszewskiego są inne. – Chciał przejść do linii, blisko współpracować z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmundem Andrzejczakiem i mieć realny wpływ na zmiany zachodzące w polskiej armii – powiedział Onetowi informator. Według portalu, nie chciał się na to zgodzić minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Gen. Kraszewski brał udział w misji w Iraku. Dowodził 23. Śląską Brygadą Artylerii w Bolesławcu i Wielonarodową Brygadą w Lublinie, był szefem Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych. Pierwszy raz do BBN trafił w 2007 r. Wrócił do Biura w listopadzie 2015 r.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA