fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Niemcy: Ochroniarz prezydenta zgubił broń. Zawieszony

adobestock
Trwają poszukiwania zaginionej broni, należącej do ochroniarza, który należy do jednostki odpowiedzialnej za ochronę prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera a także byłych prezydentów.

Funkcjonariusz Federalnej Policji Kryminalnej Niemiec (BKA) poinformował, że jego broń zaginęła w środę około godz. 4.00 rano - informuje "Tagesspiegel". Pistolet miał rzekomo zaginął w trzygwiazdkowym hotelu w południowej dzielnicy Berlina Neukölln, w pobliżu stacji metra Grenzallee.

Obecnie trwają poszukiwania Glocka 17, który zaginął wraz z amunicją.

Według doniesień, funkcjonariusz pochodzi z jednostki policji w Dolnej Saksonii, a aktualnie pracuje dla BKA w „Grupie Bezpieczeństwa 1”. Jednostka ta jest odpowiedzialna za ochronę obecnego i byłych prezydentów federalnych. Ma siedzibę w dzielnicy Treptow, 15 minut od hotelu, w którym zniknęła broń.

Zgodnie z pierwszymi informacjami niemieckich mediów, mężczyzna był ochroniarzem obecnego prezydenta Niemiec. Jednakże urząd prezydenta federalnego wskazał, że funkcjonariusz „nie odpowiada za ochronę Franka-Waltera Steinmeiera” oraz „żadnemu z ochroniarzy Franka-Waltera Steinmeiera nie brakuje broni służbowej”.

Funkcjonariusz mógł więc być odpowiedzialny za ochronę któregoś z byłych prezydentów, ale nie jest jasne, którego. Przez BKA byli ochraniani Horst Köhler, Christian Wulff i Joachim Gauk. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych.

Źródło: rp.pl/ Tagesspigel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA