fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Paryż: Ciało policjanta znalezione na terenie rezydencji premiera

Hôtel Matignon, oficjalna siedziba premiera Francji
W ogrodach oficjalnej siedziby francuskiego premiera w Paryżu w poniedziałek rano znaleziono ciało francuskiego żandarma. Uważa się, że funkcjonariusz popełnił samobójstwo.

Ciało zostało znalezione około 9.30 rano w poniedziałek rano w ogrodach pałacu Matignon - oficjalnej siedziby francuskiego premiera. Funkcjonariusz ubrany był w mundur - wynika z doniesień francuskiej prasy.

Według wstępnych ustaleń, policjant użył własnej broni do popełnienia samobójstwa. Mężczyzna należał do francuskiej Gwardii Republikańskiej i był częścią zespołu odpowiedzialnego za ochronę premiera Edouarda Philippe'a. Miał 45 lat.

W sprawie okoliczności śmierci zostało wszczęte śledztwo. Będzie je prowadzić organ policji francuskiej IGGN (Inspection générale de la Gendarmerie nationale).

W sierpniu opublikowano list otwarty w prasie francuskiej, którego autorzy skarżył się na pogorszenie warunków pracy żandarmerii, zadaniem której jest ochrona premiera. Po części winę za ten stan zrzucono na rosnące zagrożenie terrorystyczne we Francji.

Samobójstwa wśród francuskich funkcjonariuszy są o 36 procent częstsze, niż u reszty populacji. W listopadzie 2017 roku ośmiu francuskich mundurowych, w tym znany były komendant policji, popełniło samobójstwo w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

W ramach działań, zapowiedzianych w reakcji na to zjawisko przez rząd, na potrzeby sił policyjnych zatrudniono dodatkowych psychologów. Funkcjonariusze policji mieli też otrzymać indywidualne szafki, w których mogliby zostawić broń po pracy, co miałoby powstrzymywać przed samobójstwami popełnianymi w domach.

Źródło: rp.pl/ thelocal.fr
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA