fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Wojsko przejdzie szkolenia z bezpiecznego seksu

PAP/Lech Muszyński
"Oczekuje się procesu edukacyjnego na wysokim poziomie merytorycznym z uwzględnieniem aktualnych statystyk w powyższym temacie oraz interesującej i przekonywującej prelekcji". Szkolenie przeprowadzą edukatorki seksualne z fundacji wybranej w przetargu.

Szesnaście jednostek wojskowych w całej Polsce odbędzie wkrótce 3-godzinne szkolenia poświęcone zapobieganiu zakażeniom wirusem HIV/AIDS, profilaktyce i późniejszej jakości życia po ewentualnym zakażeniu.

Żołnierzom przekazane zostaną informacje dotyczące statystyk zakażeń i informacje dotyczące śmiertelności.

"Oczekuje się procesu edukacyjnego na wysokim poziomie merytorycznym z uwzględnieniem aktualnych statystyk w powyższym temacie oraz interesującej i przekonywującej prelekcji" - czytamy w zamówieniu publicznym na to szkolenie.

Szkolenia z tego zakresu mają przeprowadzić w wojsku edukatorki z Fundacji Edukacji Społecznej - ich ofertę MON wybrał w ramach przetargu i zapłaci za szkolenie 48 tys. złotych.

Kolejne trzygodzinne szkolenie, na które MON ogłosiło przetarg, ma dotyczyć szkodliwości palenia. Żołnierze mają się dowiedzieć o zagrożeniach, które niesie ten nałóg, chorobach i konsekwencjach, jakie tytoń niesie nawet dla osób niepalących, ale przebywających w środowisku palących.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA