fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

"Nie obsługujemy pacjentów z PiS". Śledczy odmówili posłance

Twitter/KOW z KOD
Anna Sobecka z PiS złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza rodzinnego, który na drzwiach swojego gabinetu wywiesił informację, że nie obsługuje pacjentów z PiS. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

Lekarz rodzinny z Rumi wywiesił na drzwiach swojego gabinetu informację, że nie przyjmuje pacjentów z Prawa i Sprawiedliwości.

"W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji z funduszy WOŚP" - wywiesił przed swoim gabinetem lekarz Wojciech Wieczorek.

Lekarz został zwolniony, a wcześniej w tej sprawie interweniowała posłanka PiS Anna Sobecka. Do prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej trafiło pismo, w którym poinformowała, że oczekuje podjęcia natychmiastowych działań.

O sytuacji poinformowana została również prokuratura. Sobecka złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza. Śledczy przeprowadzili czynności sprawdzające. Zdaniem prokuratury lekarz swoim zachowaniem nie wyczerpał znamion czynu zabronionego. Odmówiono wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA