fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Court Watch: apel do Zbigniewa Ziobry ws. Łukasza Piebiaka i innych sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Fundacja Court Watch Polska złożyła w poniedziałek pismo z apelem do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o zarządzenie natychmiastowej przerwy w pełnieniu obowiązków sędziowskich przez osoby mające zdaniem mediów organizować kampanię oszczerstw wobec innych sędziów.

- Jeśli informacje są prawdziwe, świadczy to o utracie przez te osoby przymiotów potrzebnych do sprawowania urzędu sędziego, a być może także o popełnianiu przez nie przestępstw. Nikt nie powinien być sądzony przez kogoś, na kim ciążą tak poważne - stawiane publicznie - oskarżenia - napisał na Facebooku prezes fundacji Court Watch, Bartosz Pilitowski.

Przypomnijmy, iż w ubiegły poniedziałek portal Onet.pl ujawnił, że od czerwca 2018 roku wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak koordynował akcję mającą na celu skompromitowanie co najmniej 20 sędziów sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, w tym prezesa „Iustitii" Krystiana Markiewicza, poprzez publikację anonimowych historii zawierających plotki oraz pogłoski na temat ich życia prywatnego.

Następnego dnia wiceminister Piebiak podał się do dymisji. Jednocześnie zapowiedział, że pozwie redakcję Onetu za publikację. Zdaniem ustępującego wiceministra portal "rozpowszechnia pomówienia" na jego temat, "oparte na relacjach niewiarygodnej osoby".

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA